2007

Druhý červnový víkend patřil jako již tradičně dalšímu, tentokrát již jedenáctému, ročníku hokejbalového Memoriálu Tomáše Hoskovského. Vedle mužstev z berounského okresu se jako každoročně turnaje zúčastnily i týmy z Kralup, svou loňskou účast zopakoval velmi silný plzeňský tým a svou turnajovou premiéru zaznamenal i účastník II.národní hokejbalové ligy, mužstvo SK Spektrum Praga.

V rámci sobotního programu se 8 účastníků turnaje utkalo ve dvou čtyřčlenných skupinách. Ve skupině A změřili své síly SK Nižbor, SK Spektrum Praga, Minice Quijotes a Demons Beroun, zatímco ve skupině B sváděli líté souboje HC Sokol Nižbor, Rozvoj Plzeň, AHL Kralupy a HC Perun.

Zamotanější se nakonec ukázala být skupina A, kde sice mladý berounský tým na své soupeře přes veškerou snahu nestačil, nicméně zbylé tři týmy sehrály mezi sebou velmi vyrovnaná utkání. Vítězem skupiny se nakonec možná trochu překvapivě stal domácí výběr, který vydřel důležité vítězství nad Spectrem Praga (3:2) a v rozhodujícím souboji také uhájil potřebný bod s favorizovanými Minicemi Quijotes (1:1). Ti vzhledem k tomu, že v dopoledním zápase těsně podlehli Spectru (2:3) i přes odpolední vysoké vítězství nad Demons (10:0) skončili před branami semifinále.

Ve skupině B bylo o postupujících rozhodnuto už po dvou odehraných kolech, kdy hráči HC Sokol Nižbor a Rozvoj Plzeň zúročili své zkušenosti a zajistili si postup na úkor mladého výběru AHL Kralupy a srdnatých bojovníků z HC Perun. Ti zejména Rozvoj Plzeň zle potrápili (2:3), ale nakonec neudrželi slibné vedení 2:0 ani v zápase s AHL Kralupy a po prohře 3:7 na ně nezbylo víc než boj o 7.místo. Plzeňští hráči pak po odpolední průtrži mračen nenastoupili do utkání s HC Sokol, a tak se Nižborští po kontumační výhře stali vítězi skupiny B.

 

Nedělní program zahájilo semifinálové utkání mezi HC Sokol Nižbor a SK Spektrum Praga. Obě mužstva nabídla přihlížejícím skutečně napínavou podívanou, kdy se oba týmy vystřídaly ve vedení, aby nakonec zápas po trefě reprezentanta ČR v ledním hokeji a hráče švédského MoDo Miloše Hořavy z poslední minuty dospěl do samostatných nájezdů. V nich měli nakonec pevnější nervy hráči pražského týmu, kdy na trefy Bureše a J.Kolowrata dokázal odpovědět za Sokol pouze Kubr.

Zápas o 7.místo byl soubojem mezi Demons Beroun a HC Perun. Na hráčích obou týmů bylo patrné, že nikdo nechce skončit na posledním místě, a tak se šance rodily na obou stranách, ale brankáři byli dlouho lepší útočníků. Když už se zdálo, že i ve druhém utkání budou následovat nájezdy, rozhodl dvacet sekund před koncem šťastnou trefou Beneš o tom, že na sedmém místě skončí HC Perun.

I ve druhém semifinále měl domácí Nižbor zástupce ve snaze zajistit si finálovou účast. Rozvoj Plzeň, ale od počátku rozpoutal v obranném pásmu domácích doslova uragán a po pěti minutách bylo de facto o postupujícím rozhodnuto. SK Nižbor se poté zvedl, výsledek zkorigoval, ale když některé další šance neproměnil, mohl se začít připravovat na nižborské derby o bronz.

Ještě dříve se ale odehrálo na břehu Berounky derby kralupské. V něm zkušenější Minice Quijotes nepřipustili komplikace a zajistili si alespoň pátou pozici, která ovšem byla jistě méně než se všeobecně očekávalo.

Duel o bronz pro sebe zejména díky střelecky disponovanému Gotthardovi nakonec ve druhé polovině rozhodli hráči SK Nižbor, když na HC Sokol zbyla již podruhé za sebou nepopulární „bramborová“ medaile.

Finále pak bylo soubojem zkušených plzeňských harcovníků s pražskými dravci, který pro sebe nakonec těsně rozhodli lépe fyzicky disponovaní hráči Spectra. Plzeňským hráčům již ve druhé půli trochu docházeli síly a přestože byli Spektru více než vyrovnaným protivníkem nakonec odešli poraženi.

V nedělním odpoledni tak byl dekorován zbrusu nový držitel putovního poháru pro vítěze – mužstvo SK Spectrum Praga. Za rok tedy v Nižboru nashledanou.

V Nižboru, dne 13.6.2007

Jiří Černý

Script logo